- Štítky blogu



#LINK#
Můžete se kdykoli odhlásit.
- Úvod
- Blog
- PŘÍBĚHY...
- Jak pronikla do Říše bylin
Jak pronikla do Říše bylin
Mé jméno je Sara....
a svou první Levanduli jsem zasadila před 3mi lety ( dnes jí říkám "Zakladatelka") a to jsem ještě absolutně netušila, co se bude dít.....

Ale abych nepřeskočila to opravdu zásadní....
Když jsem si brala svého Muže, dala mi jeho maminka Orchidej v maličkém květináčku... položila jsem ji na okno u schodů....a pak to začalo... chodila jsem kolem ní x krát, až jednoho dne jdu...a cítím jak potřebuje vodu.... vzala jsem ji, postavila do vany a zahrála si s ní na " monzunový déšť" :-)
Od té doby jako bych začala rozumět řeči rostlin..... a najednou má LEVANDULE -Zakladatelka vykvetla a já začala tvořit z jejich květů....
Když to viděl manžel, dovezl mi asi 16 sazenic, které jsme zasadili u terasy. Nějak mi to nedalo a koupila jsem si semínka a zkusila je zasadit doma do truhlíku...a ejhle.....ony rostly ...a rostly.... a teď...jsou už velký jako ty koupený a dokonce letos kvetly 2x holky šikovný.
Ta nádhera, když Levandule vykvetly... těch čmelačků a motýlků....úplně mě to učarovalo.
některý květy jsem usušila ( z těch teď můžete mít doma Hřejivé Levandulové polštářky), jiný naložila ( tinktura z nich je velmi účinná při bolesti kloubů, svalů, atd.) a další zdestilovala a udělala z nich Éterický olej a Hydrolát ( který je úžasný na pokožku, která je suchá, namáhaná, zarudlá, spálená. ALE...když si ho nastříkáte na obličej...ta vůně a jemnost...to je neskutečný zážitek ).
Já jsem se tak nadchla, že mi manžel udělal 3 pole pro Levandule. Dvě z nich už jsou skoro plné, ale to třetí....na tom budou samé bylinky a jen ony.
Naučila jsem se totiž vyrábět hydroláty a éterické oleje z nich a přišla jsem na to, že umí pomoci při různých neduhách jak na těle, tak na duši ( ale to už je jiný příběh. Je o tom, jak "Vrána k Vráně sedá" :-) a jak Vesmír umí každého z nás nasměrovat).
Je zvláštní...
LETOS jsou kolem mne všichni nemocní a já..... zdravá jako Řípa....piju si ty své Lektvary a je mi bezvadně.
Takže..... jsem se rozhodla, že vytvořím tyto stránky a i Blog, kde budu psát své někdy až neskutečné zážitky s Levandulí a Bylinkami..... ZAMILOVALA JSEM SE A NADCHLA.
A chci to všechno šířit dál, aby se co nejvíce z vás dozvědělo o tom, jak velkou Moc mají Bylinky a taky to, že když se s nimi sžijete....nepotřebujete nic jiného.
Budete milovat a opečovávat Přírodu a její Dary.
Své produkty se snažím dělat poctivě, přírodně a hlavně s láskou.
Mám pouze čtyři kolegy, bez kterých by nic z toho co dělám nešlo. Všichni je moc dobře znáte....říkáte jim .... ZEMĚ, VODA, OHEŇ a VZDUCH.
A má asistentka je MÚZA, která mi ukazuje další a další možnosti.
No a to je asi pro dnešek vše.... :-)
Takže zase někdy u dalšího psaní..... Sara




